Wierzę, że moje doświadczenie
i znajomość lokalnych problemów
pozwolą na skuteczną pracę w Sejmie na rzecz naszego regionu i Pomorza.

DOŚWIADCZONY SAMORZĄDOWIEC

Jako radny – najpierw miejski, a potem powiatowy doskonale poznałem problemy lokalnych samorządów. W człuchowskiej Radzie Miejskiej w latach 2003-2005 byłem przewodniczącym Komisji ds. Promocji i Integracji Europejskiej. Zasiadłem również w Komisji Oświaty i Bezpieczeństwa.
Od 2010 roku jestem radnym Powiatu Człuchowskiego. Tutaj przewodzę Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Byłem również członkiem Komisji Bezpieczeństwa, a w obecnej kadencji zasiadam w Komisji Zdrowia.

SKUTECZNY URZĘDNIK

Jako kierownik Referatu Promocji i Integracji Europejskiej w Urzędzie Miejskim w Człuchowie zdobyłem pierwsze środki zewnętrzne na konto miasta. Dzięki pieniądzom z Funduszu Norweskiego udało się przeprowadzić termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie oraz Miejskiego Przedszkola „Jacka i Agatki”. Za czasów mojej działalności w referacie powstała nowoczesna strona internetowa miasta.

DZIAŁACZ KULTURY

Jestem inicjatorem jedynego w Europie Środkowo-Wschodniej festiwalu muzyki boogie-woogie. Na Polish Boogie Festiwal zjeżdżają gwiazdy
i fani z całego świata, a Człuchów zyskuje szeroki rozgłos w kraju i za granicą.
Ponadto z pomocą wspaniałych ludzi organizuję między innymi CZW Rap Night, Pomorski Przegląd Piosenki Dziecięcej, Człuchowski Konkurs Młodych Instrumentalistów, impresje rodzinne, warsztaty taneczne, filmowe i muzyczne.
Jestem wiceprezesem człuchowskiego stowarzyszenia „Pro Kultura” oraz członkiem Pomorskiej Rady Kultury przy Marszałku Województwa Pomorskiego.

SPRAWDZONY MANAGER

Od 2007 roku z powodzeniem zarządzam Miejskim Domem Kultury w Człuchowie. Każdego roku z niewielkim zespołem pracowników udowadniamy, że w małym mieście można robić naprawdę wielkie rzeczy. Nawet, kiedy w kasie brakuje pieniędzy udaje nam się znaleźć środki zewnętrzne na świetne inicjatywy. Cieszymy się, że w tym roku nasza instytucja doczeka się modernizacji.

SPOŁECZNIK

Od początku gram dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mało kto wie, ale człuchowski sztab WOŚP to jeden z najlepiej zorganizowanych sztabów w Polsce i na świecie. Za to otrzymaliśmy medal i zaproszenie na obchody 25-lecia WOŚP na Zamku w Warszawie.
Odkąd tylko pamiętam wpieram Człuchowski Dom Dziecka i człuchowskie Hospicjum.
Działam też na rzecz organizacji pozarządowych. Jestem członiem zarządu Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych.

RODZINA I MUZYKA, CZYLI ADAM PRYWATNIE

Mam 44 lata. Od urodzenia mieszkam w Człuchowie. Tu się wychowałem i tu pracuję na rzecz naszego pięknego miasta. Mam dwie wspaniałe córki w wieku 14 i 18 lat. Wolne chwilę poświęcam właśnie im. Uwielbiamy wspólne podróże.
Od zawsze moim życiu jest również muzyka. Bywam na koncertach w Polsce i Europie, ale sam również trochę muzykuję. Kilka lat temu mogłeś mnie zobaczyć w telewizyjnym programie „Rodzina jak z nut”, w którym pojawiłem się najbliższymi.